Most két menekültet éheztettek a magyar határon
Hiába indítottak eljárást Magyarországgal szemben, azóta is éheztetik a menekülteket a határon. Most történt a tizenhetedik ilyen eset, két ember két napig nem kapott enni.
Hiába indítottak eljárást Magyarországgal szemben, azóta is éheztetik a menekülteket a határon. Most történt a tizenhetedik ilyen eset, két ember két napig nem kapott enni.
Elvennék Magyarországtól az évekig húzódó pereket.
Oroszország természetesen elutasította az ítéletet.
A diszkó gazdáját három fiatal halála után ítélték el.
Törvénysértő az a bírói tanács, amely a bírókinevezés alapvető garanciális szabályainak megsértésével jön létre – mondta ki az Emberi Jogok Európai Bírósága egy izlandi ügyben. Ez alapján magyar ítéletek is tömegesen lehetnek megtámadhatók.
Több politikus a szólásszabadsághoz fűződő emberi jogainak sérelme miatt fordult a bírósághoz. A beérkezett panaszokat gyorsan regisztrálták Strasburgban, jogi képviselőjük, Karsai Dániel szerint ez azt jelentheti, hogy megfontolásra érdemesnek tartják a bennük foglaltakat.
Tordai Bence az ATV műsorában mondta el, hogy az Emberi Jogok Európai Bíróságán annak ellenére fogadták be az indítványukat, hogy még nem merítettek ki minden jogorvoslati lehetőséget itthon.
A jogszabályt korábban a hazai és nemzetközi bíróságokon is elmeszelték, most újra belevág a kormány az átalakításába.
Kimondták: a hatóságok megsértették több, iskolai tankönyvek forgalmazásával foglalkozó cég jogait.
Oroszország többszörösen megsértette az emberi jogokat a Pussy Riot orosz feminista punk-rock együttes három tagjával szemben, és nem kielégítően vizsgálta ki Anna Politkovszkaja újságírónő meggyilkolásának körülményeit sem – állapította meg kedden nyilvánosságra hozott ítéletében az Emberi Jogok Európai Bírósága.
Romániában és Litvánában is titkos, kínzásokat is alkalmazó börtönt működtetett az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA). Mindkét országot elmarasztalta ezért a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB).
Az embertelen börtönviszonyok miatti magyar panaszokat már csak kivételes esetben fogadja be az emberi jogi bíróság, mert úgy látja, a magyar állam egy ideje kellőképpen orvosolja azokat. A magyar jogvitákat lezáró ítéletek számának tavalyi visszaesése pedig összefügghet azzal, hogy Sajó Andrást Paczolay Péter váltotta a nemzeti bírói poszton.
Paczolay Péter szerint a Nem adom a házam nevű mozgalom vezetője nem merített ki itthon minden jogorvoslati lehetőséget. Póka László jogi képviselője viszont cáfolta ezt.
Felmondanák az emberi jogok egyezményét is, zavarja a hatalmat.
Kártérítés fizetésére kötelezte első fokon a magyar kormányt kedden az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) egy magyar nő számára, akinek férje elrabolta kétéves fiukat, és közel tíz évig ismeretlen helyen tartotta.